UA
UA
RU

Дезінфекція в готелях

Сучасна індустрія готельного господарства України налічує велику мережу готелів різних типів. Готельні підприємства не тільки зобов’язані забезпечувати якісне надання готельних послуг згідно з вимогами чинного законодавства, а й постійно дотримуватися певних санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, гігієнічних нормативів.

Профілактична дезінфекція в готелях

✅ Постійна зміна жителів в місцях проживання, на жаль, може створити умови для виникнення і поширення інфекційних захворювань, адже серед них можуть бути як хворі, так і носії збудників або люди з захворюваннями без клінічних проявів.

✅ Однак при належній увазі, дотриманні санітарного режиму, ретельної регулярному прибиранню та своєчасної дезінфекції проблем там, де це потрібно, ефективному захисту від комах і гризунів не виникне проблем ні у жителів, ні в адміністрації (власників) готелю.

✅ Бездоганна чистота номерів і готелю в цілому, охайність самого персоналу підвищує в рази статус самого готельного закладу і популярність у відвідувачів. Санітарний режим в готелі регламентується «Правилами по санітарному утриманню готелів».

Види прибирання номерів в готельному бізнесі

В технології збирання номерів розрізняють кілька взаємопов’язаних між собою видів прибирання номерів: щоденну поточну, щоденну проміжну і генеральне прибирання.

✅ Поточне прибирання включає провітрювання приміщень, прибирання та миття посуду, застелення ліжок, прибирання столу, тумбочок, протирання пилу, прибирання санвузла, догляд за вазонами. Покоївки також повинні перевірити стан меблів і устаткування номерів. Якщо номер складається з декількох кімнат, процес збирання, перш за все, необхідно починати в спальні, далі у вітальні, інших приміщеннях, і завершити збирання санвузлом.

✅ Щоденна проміжна прибирання в номерах найчастіше здійснюється в другій половині дня на прохання гостей або якщо це прибирання вказана в розпорядок робочого дня. Проміжна прибирання номерів передбачає виконання таких робіт: видалення сміття з кошика та з підлоги, упорядкування столу; прибирання ліжка; миття ванни; миття склянок.

✅ Генеральне прибирання всієї житлової площі проводиться не рідше одного разу на 10 днів. Генеральне прибирання здійснюється в період відсутності гостей в номері і передбачає вологе прибирання, протирання меблів, видалення плям на підлозі, килимовому покритті, м’яких меблів. Після закінчення генерального прибирання номера проводиться мийка та дезінфекція санітарного вузла. Як кінцева стадія генерального прибирання – проводиться прибирання, миття та дезінфекція службових приміщень на поверсі (особлива увага приділяється приміщенню для зберігання робочого інвентарю та ін.)

Щоденній або періодичній дезінфекції в готелі підлягають:

 • Санвузли в номерах після виїзду кожного гостя
 • Підлога у ванній кімнаті і туалеті
 • Поверхні кімнат
 • Ручки всіх вхідних, міжкімнатних і балконних дверей і дверей меблів
 • Посуд в номерах
 • Підлога в номерах
 • Постільна білизна та рушники після кожного гостя
 • Ліфти
 • Перила на сходах
 • Столи в ресторані
 • Кухня

До цього переліку можуть входити інші об’єкти, речі і локації, в залежності від послуг, що надаються на території готелю і його планування. Щоденне миття, прибирання і чищення номерів і громадських зон готелю здійснюється штатним персоналом – покоївками, прачками і прибиральниками.

✅ Особливу увагу слід приділяти місцям особливого ризику поширення грибкових хвороб – це приміщення, в яких завжди підвищена вологість: ванні кімнати, раковини, душові кабіни, а також елементи їх обстановки (гумові килимки, підлогу). Вищевказані об’єкти слід обробляти із застосуванням дезінфікуючих розчинів в режимі проти збудників дерматомікозів.

✅ При збиранні різних приміщень готелів використовують збиральні пристосування, інвентар для прибирання та збиральні матеріали. Прибиральний інвентар, яким персонал користується для прибирання, повинен бути обов’язково промаркований і застосовуватися тільки за прямим призначенням. Після того, як прибирання закінчується, весь інвентар для прибирання, дезінфікують і просушують. Його зберігають в чистому вигляді в спеціально відведених місцях.

Гігієнічна дезінфекція рук персоналу

✅ Після закінчення прибирання персонал повинен обробити руки антисептиком. Для гігієнічної дезінфекції рук працівників рекомендуються швидкодіючі засоби на основі спиртів.

Критерії вибору дезінфекційних засобів:

✅ широкий спектр антимікробної дії при короткі експозиції дезінфекції (5-15 хвилин)

✅ поєднання дезінфекційної, миючої і дезодоруючої дії

✅ відсутність корозійного й іншого шкідливого дії на матеріали об’єктів обробки

✅ безпеку для користувачів і оточуючих, відсутність у складі кошти летючих токсичних компонентів зі стійким неприємним запахом

✅ можливість проведення дезінфекції (мийки) методом протирання в присутності осіб прямо не причетних до проведення робіт (в тому числі постояльців)

✅ технологічність і зручність в застосуванні, швидка і повна розчинність в воді

✅ стабільність засобу та його робочих розчинів при зберіганні


Опубліковано

Контакти

Адреса
м. Львів, вул. Промислова 50/52, 79024 Показати на мапі
Соцмережі
Графік роботи
Пн-Пт, 10:00-17:00
Реквізити

ТОВ «Українсько-німецьке спільне підприємство
«Санлайф ЛТД», ЄДРПОУ 43630060
ІПН №436300613061

Юридична адреса

79005, Львівська область, м.Львів, вул.Скельна, буд.1
р/р UA443052990000026004033600755
АТ КБ «Приватбанк»

Керівник

Клєцова Надія Віталіївна